RENK—07.03.2018 Kempton Park Altılısı

Selamlar dostlarım Kempton Park Analizlerimle karşınızdayım.

1.ayak

Koşu Hakkında:

Evet Kempton’da günün ilk ayağında Twitter’da bahsettiğim sürpriz tekimin, hatta sürpriz demek az gelir fantastik tekimin olduğu bu ayak beni çok ama çok heyecanlandırıyor. Ben direk koşudan bahsedip tekimden bahsedip neden tek olması gerektiğini yazacağım ve sonrasında da isterseniz alternatif olarak bunları yazın diyeceğim atları vereceğim. Zira bu atı kimse tek atmak istemeyecektir sonuçta burada insanlara tahmin verirken kendi fantezilerim beni bağlar. 

Koşu c7 grupta 1m mesafede handikap bir yarış. Bu yarışta 2 ve 3 numaralı atların liderliği yapmasını bekliyorum diğer atlar da genellikle orta ve ön grupta gitmeyi tercihleyen atlar. Bu bağlamda koşuda kalabalık bir liderlik yapma veya önde gitme isteğine sahip bir grup var. Bu gruptan güçsüz olanlar doğal olarak yarışı daha başlar başlamaz kaybedecekler. Koşuda arkada sert bekleme yapıp çok uzun ve sert teşviğe ihtiyaç duyan bir at var ki o at benim çok sevdiğim bir at. 

Sheer Intensity:

Evet benim atım Sheer Intensity! Bu atın son yarışlarını unutalım önce. Daha geriye gidelim. Bu at poly kumda Chelmsford’da 3 yarış koştu bunlardan dördüncü, üçüncü ve ikinci ayrıldı. Ama dördüncü olduğu yarış 2000 metre mesafedeydi. Daha geriye gidersek bu at c5 ve c6 gruplarda Chelmsford poly kumda start aldığı iki yarıştan üçüncü ve ikinci ayrılırken o yarışlarda 55 ve 50 handikap markında koşmuştu. Yine Lingfield’da 53 handikap markında 8f mesafede koşup ikinciliği var o yarışlar arasında. Bu yarışların tarihi çok eski değil geçen yıl mart ayında. Yani atın sevdiği havalara gelmiş bulunuyoruz. Üstelik bu yarış c7 grupta ve at 45 handikapa koşuyor. Bu atın bugün üstünde ilk defa P. McDonald var ki kendisi sert bir jokeydir. Son 14 günde 4 kez at binip 1 kere kazandı 1 kere ikinci oldu. Bugün bu atla ilk defa start alacak ve kulvarı da 4. 4 kulvardan çıkacak atımız istediği yerde grubun arkasına bariyere yakın konumlanacak ve uzun Kempton düzlüğünde sert teşviklerle o uzun sprintini atabileceği bir mesafede 550 metrelik düzlükte her geçen metrede öndekilerle arayı kapatacak. Son 100 metrede işler yolunda giderse gruba hakim olup farkı 1.5 boy yapıp yarışı çalmasını bekliyorum. 

Şimdi bitirmeden bu atın son yarışlarında Wolverhampton’da 8.5f mesafelerde aldığı ikincilik üçüncülük ve beşincilikleri de hatırlatıp o yarışlardan birinde starttaki heyecanını yarış başlarkenki tez canlılığını gösteren bir fotoğraf ekliyorum ki siz de bu heyecanlı kısrağı tanıyın.(11 numaralı kulvara dikkat) Ben bu atın kazandığını görüp mutlu olmak için çok bekledim. Bu kez de tek atacağım. 

Gururlandır beni Sheer Intensity. 

Bu at dışında at bekleyenlere ise marketin favorilerini şablonda göstereceğim bu atı alternatif tek olarak sunacağım. 

 

2.ayak 

Herecomesthesun

Novice Stakes bir yarış aslında çok fazla değinmek de istemiyorum zira değinecek bir şey yok kapalı kutu atlar var ama bazı atlar çok ön plana çıkmış durumda markette.

3 numaralı Herecomesthesun markette 1.75 ile açılmıştı 1.5 civarına indi, bu at kariyerine c2 grupta maiden yarışta 7f mesafede çim galibiyetiyle başladı sonrasında 2 class 1 koşu koştu bunlardan ilki c1 grupta grup 3 bir yarıştı 7f mesafede ve 7. olarak ayrıldı, son yarışında ise c1 listed grupta 8f mesafede 3. oldu. Bu yarışlardan sonra 123 günlük ara verip bu yarışa geldi. Şimdi c5 grupta 8f mesafede ben çok şanslı olduğuna inanıyorum market de bu görüşte bu at için. Günün güvenilir bir teki olabilir bu at ama markette 2 at daha ön plana çıkıyor onlara da değineyim.

Plaseler:

İlk olarak 6 numaralı Lovely Approach c4 grupta Newcastle’da başladı kariyerine Hugo Palmer antrenörlüğünde bir at. Bu atın ilk yarışından ikincilik ayrıldığı o koşu sonrası 14 günlük bir arası var burada market bir miktar reddetse de yine de şanslı bir halde olduğuna inanıyorum. 

Bu atlar dışında 2 attan bahsedeceğim 4 numaralı Braemer 125 gün ara sonrası koştuğu buradaki yarışında 6. oldu. O koşuya Oisin Murphy ile katılan at o gün c5 grupta 8f mesafede koşmuştu yani bugünki yarış şartlarında. Bugün ise atın üzerinde R. Moore var ki bu deklare ile atın son iki yarışında da hedef yaptığı yarışlar koştuğu ve bu yarışlarda ihmale gelmemesi gerektiği sonucuna varıyoruz. Bugün Oisin Murphy burada Culd Rose isimli newcomer’a biniyor. Atla ilgili veri yok orjin araştırması yapacaklar daha net sürpriz denemelerine girebilirler. 

Bu atların dışına çıkmasını beklemiyorum ben bu koşunun ama 2 tane newcomer var 7 ve 8 numaralı atlar erken markette oranları değerliydi ama şuan sürprize doğru kaymaya başladılar bu atlar Haggas ve Gosden’in antrene ettiği iki at yani geldikleri yerler fena değil ama iki newcomer burada ne yapar bilemiyorum yeri olanlar onları da ekleyebilir. 

 

3.ayak 

Kentucky Derby Condition Stakes.

Class 2 grupta 1600 metrelik bir yarış. Herhangi şekilde yorum yapamıyorum. Çok keyifli bir yarış olacak. Bu yarışta kimi dışarda bıraksam o gelecek hissiyatındayım. Benim şablonda yerim olacak zira burayı kapatma planıyla oturdum analizin başına. Ama tabi yine de çıkarmamız gereken 2 at olduğuna inanıyorum 7 atın tamamını yazmak gereksiz sürpriz olur bana göre 5 atla kapalı burası. Bu atlardan hiçbirini birbirinden ayıramıyorum. 3-4-5-6-7 numaralı atları ayrımsız yazıyorum. 

 

4.ayak

Çok keyifli geçecek bir yarış görünümü var. 2 çok sevdiğim takip atım da burada start alıyor. Ben şahsen bu yarışta bu 2 attan birini çok ön plana çıkarmak istiyorum. İkisine de sevdiğim jokeyler biniyor. Ama maalesef gidişat biri için pek uygun değil. Evet bu gidişat Spare Parts’a yaramıyor. 

Şimdi koşunun içeriğine bakarsak 7f mesafede c4 grupta keyifli bir yarış. Üst gruptan gelen atlar da mevcut. Gidişata bakarsak 2-3-5-8-9-10 numaralı atlar ön grupta yer alacaklar bunlardan 5-9-10 ve 2-3 numaralı atlar kafayı da almak isteyen atlar. Kafayı muhtemelen 5 ve 9 numaralı atlar alacak. Bu atlar kafayı alıp süratli bir tempoda gidecekler zaten kendi jokeyine kavuşan Spare Parts harika bir tempo yapacaktır burada. Titan Goddess da tempoya cevap verirse işte değmeyin keyfime. O anlarda ön gruptaki yukarıda saydığım atlar virajla birlikte yürüyecekler ama aralarına gerilerden dalan bir atla birlikte yürüyecekler. O at kim olacak? 

Son yarışlarını izleyen herkes bu soruyu cevaplayacaktır? Evet o at Magic Mirror! 

Magic Mirror (14): 

C6 grupta bu mesafede yani 7f mesafede 3 kere koşan at bunlardan ikisinden 2. ayrılırken birinden de birincilikle ayrıldı. Sonrasında c6 grupta 8f mesafede yarış koşup rahat kazanan at c5 gruptaki diğer 8f mesafedeki yarışında jokeyinin hatasından dolayı 6. ayrıldı. Son yarışında ise c5 grupta 7f mesafeye dönen at çok sevdiğim jokeylerden Rob Horny ile tam beklediğim gibi dışardan çok doğru yerde yürüyüp öndeki tempo yapan atlara 4.5 boy çekip yarışı kazandı. 

Şimdi böyle anlatınca bazı arkadaşlar bana ya atın totosunu anlatıyorsun sonra tek veriyorsun bu neyin kafası diyeceklerdir? Ben de onlara bekleyin ve görün diyeceğim. Yarın 400’ün 23 600’ün 35 civarı dönülmesini beklediğim yarışta Rob Horny ile arka grupta bekleyecek Magic Mirror virajla grubun ortasına dalıp uygun yolu bulunca yavaş yavaş dışarı çıkıp grubu ayırmasını bekliyorum. Bana göre gidişat hattı bu yarışta tempoyu ister istemez yükseltecek ve bu tempoda da Magic Mirror’dan başka sert sprint atacak at göremiyorum. Tüm bunların yanında c4 gruba gelen atın bu üst gruba gelmesinden dolayı 8-8 markına kadar çekti kilosunu. Daha evvel 9-7 markında burada mesafede kazanan at bu açıdan da çok şanslı durumda. 

ÇIKAN AT BENİM FAVORİM:

Dün bu analizleri yapmıştım fakat lanet olsun ki bu at yarıştan çıktı bugün. Büyük bir şanssızlık söz konusu şimdi bu noktada bu yarışla ilgili bambaşka analizler yapmak gereğine giriyoruz. Bu analizleri yukarıda koşuyu yorumlarken biraz görebiliyorsunuz. Bu koşu gidişatında kuvvetli olan atlar bitirmeye daha yakınlar.  Bunlardan ben dün anlattığım gidişata göre yine arkadan gelenleri ön planda tutuyorum. Bu arkadan gelen atlar bu noktada Envisaging olabilir. Fena bir görüntü içinde değildi son yarışında burada 6f mesafede. Belki uzayan 200 metre lehine olabilir. Burada 3 yarışı var 8f mesafede c4 grupta 4. olurken, 7f mesafede c4 grupta 3.lüğü var. Son yarışında yine c4 grupta 6f mesafede 4. kaldı yakın ara bu kez iyi koşması muhtemel 7f mesafede. Bu atın dışında öndekilerden de takip atım Spare Parts’ı seçeceğim her ne kadar şartlar lehine olmasa da. Bu ikisini ön plana alıp yanına 3 at ekleyeceğim. Koşu çok karıştı açıkçası içinden çıkamayacağım bir hal aldı 14 çıkınca bu bağlamda çok daha doldurmak istemiyorum.

5.ayak

Fareeq

Yine bir takip atımın bulunduğu bu yarışta önce takip atımla başlayacağım. Fareeq son yarışlarında hep çok iyi koştu. Son iki yarışında 6f mesafede Chelmsford’da koşan at ilk yarışını kazanırken sonraki yarışında o günün ağır favorilerinden Good Business arkasında 2. oldu. Ancak buradaki iki yarışından da başarılı bir sonuç çıkaramadı. Bu koşuda çok ağır bir şans vermemekle beraber şanslı olduğuna inanıyorum en azından bu hipodromda bir kez daha denemeliyiz.

Strategic Heights

Bunun dışında 1 numaralı Strategic Heights poly kumda koştuğu son 6 yarışının 5’inden 2. ve 3. olarak ayrıldı. Buradaki tek yarışında 6f mesafede 2. oldu. O yarışı boyunla kaybeden at buraya tekrar dönüyor. Ekürinin devamlı jokeylerinden ve D. Costello yerine bu kez çok tecrübeli J. Spancer deklare olmuş koşuya. Bu da atın çok daha şanslı olduğuna inandırıyor beni.

Bunların yanında:

Son olarak ben yukarıdaki 2 atla geçmeye çalışacak olsam da geniş şablonlar için 3 numaralı Awesome Allan son iki yarışında Lingfield’da 5f ve 6f mesafedeki yarışlarda 2. ve 3. oldu. Burada Kempton’da bir şansı olabilir düşüncesindeyim. Üstelik son yarışına favori çıkan bu at sonlarda dışardan çok kuvvetli ataklarla gelen rakibine karşı koyamayıp boyun farkıyla yarışı kaybetmişti. 

Bu yarış için ekstra bir düşüncem yok şuan için markete göre bir eklenti olabilir. 

6.ayak

Too Many Shots

Keyifli bir mücadele class 6 handikap yarışta bir takip atım var. Ekim ayından bu yana takibimde olan isim Too Many Shots bu pist ve mesafede koştuğu buradaki yarışında 4. oldu. Yarın ön grupta koşacak olan bu at 7 ve 12 numaralı atların liderliğini yapacağı bu yarışta virajla birlikte erken yürümesi halinde arkadaki atları atlayabilir. Kalabalık bir koşu 1 numara koşmayacak yarışta dolayısıyla 13 atın start alacağı bu koşuda uzun Kempton düzlüğünde yol bulmakta zorlanacak atlar olabilir arkadan gelirken önde erken yürüyen bir Too Many Shots arkadakilere direnebilir. Ancak biraz kuvvetsiz bir at bu sebeple yanına kesinlikle at eklenmeli. 

Diğer atlar

Bu atlar koşuya liderlik etmesini beklediğim 7 ve 12 numaralı atlar çünkü koşuda arka gruptaki atlar tempoyu seven isimler değiller. Burada öndeki bu iki at birbirlerini üzmeden virajı dönmeleri halinde Too Many Shots’a takılıp arka grubu uyutabilirler. Bu sebeple bu 3 atı ön planda tutuyorum.

Bunların dışında 4 numaralı Famous Dynasty isimli at 10f mesafede 2 yarış koşup bunlardan Kempton’da olan yarışında 3. oldu bu kez mesafeyi 400 metre uzatan at bu koşuda çok şanslı olabilir uzayan düzlükte. Bu atların dışında koşunun favorisi 2 numara, Kempton’daki son yarışında bu pist ve mesafede 3. olan Bird for Life burada yeterli olacak gibi duruyor. 
14–Sheer Intensity//1-3-6-8-12

3-Herecomesthesun//6-4//7-8-13

4-5-3-6-7

11-9-4-10

1-12-2-9-8-7

9-Too Many Shots//2-11-4-7

4.80 TL//24 TL//144 TL//172.5 TL

Altılı ganyan 144 TL şablonla tutmuştur.  Altılı ganyan 215 TL vermiştir. 

 

Bugün bu geniş programda yukarıdaki 3 alternatif tekimden oyunlar kurguladığımda yukarıdaki şablon tutarları çıkmakta. Hepinize bol şanslar dilerim dostlarım.

Twitter adresime ulaşmak için: http://www.twitter.com/SahadakiAdam

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*