RENK—12.03.2018 Chelmsford Altılı Tahminim

Selamlar;

Merhaba dostlarım ben RENK. Bugün güzel bir program var karşımızda ben çok umut doluyum bu programa karşı. Bana basit bir oyun gibi geldi ilk bakışta ama elbette şansımız olmayınca da olmuyor. Bu kez ters sonuçlara sebep olacak bir tek seçmedim zira çok net bir tek var programda yıkmak gibi bir saçmalığa girişmedim. Hepinize bol şans diliyorum keyifli okumalar.


1.ayak 

5 atlı 1600 metre c4 handikap grubu. Bu gruptaki 3 atı daha önce izledim 1 numaralı Artieshow da ilk yarışı sonrasındaki iki yarışımda özellikle takibimdeydi. Son yarışında kazanırken yanına at yazmıştım ve üzülmüştüm. Bugün burada yarış gidişatı için konuşursak Artieshow ve Carouse’un 1-2 şeklinde öne düşeceğini arkalarına ise Sir Hamilton’ın yapışacağını düşünüyorum.

Bu 3 atın 1.5 boy gerisinden de 3 ve 5 numaralı atlar gelecek. Bu atlardan Artieshow ve Carouse birbirlerini ne kadar yıpratırsa arkadan gelenlerin şansı o kadar fazla. Grubun en tecrübelisi 3 numaralı Book of Dreams son yarışını c2 grupta koştu ama kum tecrübesi yok. Kum anlamında en tecrübeli isim ise bence Artieshow zira 3 yarışının hepsinde gelişim gösterip bir şeyler öğrenmiş bir görüntüdeydi koşmaktan. Her geçen yarışında daha adapte bir görüntü çizdi nitekim son yarışını da çok güzel kazandı. Bu açıdan ben Artieshow’u ön planda tutmakla beraber koşunun çok zor bir grup olduğuna inanıyorum zaten kolay ve boş programda kapatıyorum. 

Sıralamam 1–4–2-3-5

2.ayak

Alternatif tek Quaffaal!

Oldukça keyifli bir c3 mücadele 1600 metrede. Burada ilk dikkat çeken isim 7 numaralı Quaffaal. Burada bu mesafede 3 kez kazandı daha önce. Ayrıca Bu grupta da kazandı 2 kere. Buradaki bu koşunun geçen seneki yarışında da o kazanmış. Bu koşuda da çok şanslı durumda son 5 yarışının tamamı c2 gruplarda. Buradaki son yarışı c2 grupta 1400 metrede. Şimdi uzayan 200 metre ve bir alt gruba gelen at yine bu koşuyu kazanmak için hazır durumda. Alternatif tek önerim.

Risk almayayım diyenler;

Bunun dışında London Nicola Currie ile çok ama çok güvendiğim ikinci isim. Buradaki son yarışı c2 grupta 1600 metredeydi o yarışta ikinci olmuştu sonrasında c3 grupta Southwell kaba kumunda 1600 de kazandı. Son yarışı Lingfield’da 1600 metrede c2 gruptaydı ve 5. bitirdi. Bugün kesinlikle çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Üstelik Nicola Currie’nin grupta 5lb bir kilo indirimi almış olması da atı iddialı konuma getiriyor. 

Ben burayı bu iki atla geçebileceğime inanıyorum fakat alternatif isteyenlere 10 numaralı Able Jack’i önerebilirim. Bu at buradaki son yarışında c4 grupta kazandı mesafede, sonrasında son yarışında ise yine c4 grupta mesafede Wolverhampton’da kazandı. C3’e geliyor olması bir kilo indirimi almasını sağladı bu avantajını kullanabilir. 

Koşuda Poet’s Society konusunda da olumsuz bir görüşteyim. Bana göre uzuna gitmeyen bir at 1400’e kadar güvenim tam ama bu 200 metre onu zorlayacaktır. 

sıralamam 7/4-10-6

3.ayak

Favoriler çok şanslı!

Karmaşık görüntüde bir yarış ilk bakışta çok fazla at göze çarpıyor. 1 numaralı Nonios buradaki son 2 yarışında da bu mesafede ve grupta yani c4 grupta 2000 metrede koşup birini kazanıp birinden 4. ayrıldı. Bugün yine aynı grupta ve mesafede iddialı olmaması için hiçbir sebep yok. 

2 numaralı Rainbow Rebel son yarışlarında c2-c3 ve ağırlıklı olarak c4 koştu. Buradaki son yarışı bu mesafede c2 gruptaydı oradan 4. ayrıldı. Son yarışında ise c4 grupta mesafede 3. oldu. Şimdi burada çok daha iddialı bir konuma geldi bana göre 24 günlük arası sonrası bence güzel bir yarış yapmaya çok hazır. 

Bu 2 at dışında grubun diğer atları c4 seviyesinin aşağısındalar. Bu atlardan Tha’ir’i dışarda tutarsak ki o saygı duyulacak ortalama bir kariyere sahip ama onun da burada çok etkili olduğunu söylemek zor buradaki 2 yarışından biri c4 biri c2 ikisinde de 6.lıktan öteye gidemedi. Dün koştu en son Wolverhampton da ve yine çok kötü bir görüntüdeydi. Şimdi burada bir şey göstermesi mümkün görünmüyor. 

Sürpriz arayanlara:

Yani demem o ki üstteki iki atla burası riskli bir durum gibi gözükse de geçilebilir yok ben at ekleyeyim derseniz 3 attan bahsedeceğim. 

Osborne’un satın aldığı Manchego 115 gün ara sonrası c4 grupta mesafede Kempton’da 5. oldu burada farklı bir sonuç alabilir. 

10 numaralı Intermodal kariyerinde 2 yarış koştu bu hipodromda. Buradaki 2000 metrede c5 handikap gruptaki yarışından 6. ayrıldı fakat o yarışta kilo olarak ağırdı. Buradaki bir diğer yarışı ise c5 grupta yine 1600 metre mesafedeydi orada daha hafif bir kilodaydı ve o yarıştan 3. ayrılmıştı. Bugün bu yarışta ise çok sert bir gruba geldi alakası olmadığı bir grup ama çok hafifledi. Önde kafayı almayı denerse çok sürpriz bir sonuca imza atma şansı yok değil ama çok çok düşük olduğunu belirteyim. 

Son olarak 8 numaralı Captain Pugwash isimli atı önereceğim. Yarış yaşamı boyunca 2 kere kazandı ikisi de bu hipodromda. İlki c6 grupta 1400 metrede, ikincisi c5 grupta 2000 metrede. Son yarışı yine burada bugünkü gruptaki gibi c4 yarış olmuş 2000 metrede ve 3. ayrılmış. O yarışta Ourmillion kazanırken burun farkıyla Maratha’ya geçilen Captain P. üçüncü ayrılmış. Yine nispeten hafif kiloda koşuyor o gün geçtiği atlardan biri de Nonios olmuş ki ben bugün Nonios’u ilk atım olarak görüyorum 2 numaralı Rainbow Rebel ile birlikte. Yani Captain Pugwash bugün sanıldığının aksine çok iddialı olabilir. 

Sıralamam 1-2-6-8-10

4.ayak

RENk diyor ki günün en keyifli ayağı: Stone of Destiny

2 numaralı Stone of Destiny tek atmamak gibi bir saçmalık yapmaya niyetim yok. Bana göre ilk iki yarışı mükemmel olan bu at burada bu grubu ayırır. Son yarışında c2 grupta Corinthia Knight arkasında 1.5 boy farkla ikinci olan at ilk yarışında c4 grupta kazanmıştı. Bu novice stakes ona 1-2 gömlek küçük gelecektir. 61 kilo çok büyük bir problem değil zira diğer atlar da yakın kiloda. Kilo problemini düşünme sebebim son yarışından sonra kilo almış olması ama Oisin Murphy idaresinde yarın çok rahat bir yarış bekliyorum. Esasında bir apranti deklare ile kilo avantajı bile sağlanabilirmiş ama jokey tercihi atın zaten kiloya ihtiyacı olmadığını kanıtlıyor. 

2-Stone of Destiny!

5.ayak 

Bugünün en karmaşık ve saçma grubu burası. Bu grubun üstünde düşünmeden H çekiyorum. Çünkü tanıdığım atlar grubun %70’ini oluşturuyor inceledikçe kafam karışıyor. İçinden çıkmak için uğraşırsam hataya götürecek bu grubu kapatıyorum. 

Yine de grupla ilgili yorum soran varsa şunu söyleyeyim, Black Truffle Nicola Currie ile 2 yarış koştuğunda çok hoşuma gitmişti son yarışında tekti zaten kuponumda sonrasında tek atma cesareti bulduğum 2 yarıştan birinde 2. oldu Wolverhampton’da ona güvenip son yarışında yine tek attım ki o yarış da Chelmsford’da bu mesafedeydi ve yarışı sonuncu bitirdi. O gün bugünkü rakiplerinden Monarch Maid kazanmıştı. yani Çok ters bir grup, burada herhangi bir yorum yapamıyorum şu at şanslı diyemiyorum. Bu grup 10 kez koşsa birlikte en az 5-6 farklı birinci çıkarır sonunda. O sebeple ben H yapıyorum. 

H

6.ayak 

Günün son ayağında ise olabildiğince az at yazıp parayı kazanma zamanı geldiğini düşünüyorum. C6 handikap grup 1200 metre mesafe. Grubu incelediğimizde pek bir şey göremiyorum. Bir grup vasat atın bir araya geldiği bir yarış. Grupta parıldayan bir at var o da 4 numaralı Krazy Paving. Son 3 yarışına baktğımızda tabelanın ilk 3 sırasına da girdiğini görüyoruz bu grupta ve mesafedeki 3 yarışta. Bu 3 yarış da handikap gruplardaydı ama vasat gruplar olduğunu kabul etmekte de fayda var. Bu yarışta bu atı ilk atım olarak tutuyorum iyi yer tutarsa virajdan sonra dışarıdan yapacağı ataklarla gruba hakim olabilir. 

Bunun dışında ikinci atım 3 numaralı Alfonso Manana c5 gruptaki Souhwell ve c6 gruptaki Newcastle yarışlarını hiç dikkate almıyorum bir önceki yarışına konsantre oluyorum. Chelmsford’daki o yarışında Desert Fox kazanırken Spare Parts ikinci olmuştu arkalarında da Lanjano kalmıştı. O yarış ağırlıklı olarak 60 handikap atların katıldığı bir yarıştı. Demek istediğim o yarışta çok da etkili bir koşu koşamayan at iyi de bir yer tutamamıştı yarış içinde. Bugün çok etkili olmasını bekliyorum özellikle eğer öne düşerse çok başka bir yarış koşabilir ve çıktığı gibi bitirebilir arkadakilere direnip. 

Ben bu iki atla burayı geçmeyi düşünüyorum analizime güveniyorum. 

Sıralamam 4-3


Altılı Şablon

1–4–2-3

7/4-10-6

1-2-6-8-10

2-Stone of Destiny!

2-3-4-5-6-7-9

4-3/1

14 TL // 67 TL 

 

Altılı Ganyan 360 TL ikramiye vermiştir. 67 TL bedelle tutmuştur şablonumuz.


7’li Plase Şablon

1-3-4

1-4

7

2

2

2-4-6

4-3

3.60 TL


Evet dostlarım gördüğünüz gibi nispeten ufak bir oyunla yarınki şablonumu kurguladım. Ben ikinci ayağa 4 numaralı London ekleyip 5.ayaktan markete göre 1 veya 2 at sileceğim bunu da belirteyim yarın vakit olursa 5.ayaktan sildiğim atı buradan paylaşırım bu değişikliklerle 20 lira civarında bir oyun oynayacağım. Eninde sonunda her şey size bağlı kafanıza yattıysa fayda sağlayacak atları alıp kendi eklentilerinizle şansınızı yükseltebilirsiniz benim tek amacım fikir vermek. Profesyonel bir hizmet sağlamadığımı söyleyerek bu yazımı sonlandırıyorum. Sağlıcakla kalın şansınız bol olsun.

 

RENK!

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*