RENK—05.03.2018 Wolverhampton Tahminleri

Merhaba dostlarım Renk Wolverhampton tahminleri ile karşınızdayım. Bugün kolay bir Wolverhampton programı olduğuna inanıyorum bu bağlamda koşulara çok uzun uzun analizler yapmadan sonuca odaklı tuttuğum atlardan bahsedeceğim.

 

1.ayak

 

Bugün altılının ilk ayağında çok büyük bir favori var. c2-c3 gruplardan gelen 1 numaralı Captain Cat market favorisi olmayı hak ediyor. Dün gece ilk oranından bugün bu saat itibariyle son oranına baktığımızda atın oranı iyice düştü. Market atı çok tutuyor ki ben de çok tutuyorum. Dün gece buraya ilk bakışta yorum yaparken 1-5 ile buranın kapalı olacağına inanıyordum. Ama 5 numara Energia Flavzio yarıştan çıktı. Onun ekürisi Mehdi kaldı. Mehdi’nin bu seviyelerde ne kadar iyi bir at olduğu tartışılır. Bugün koşuda 1 numara olmasa şans verilebilirdi ama bu noktada bir şansı kalmadı ekürisi çıkınca yarışta bir amacı kalmadı gibi. Bunun dışında liderlik yapması muhtemel Miami Sunset 178 günlük arası olmasa ciddi sürpriz ihtimali yaratabilirdi ama bu şartlarda bir şansı yok gibi duruyor. Geriye iki at kalıyor 1 ve 4 numara. Barnaby Brook var 4 numaralı isim son yarışlarında belli bir çizgide koşuyor. Bugün 4.5 kiloluk bir avantajı da var. Yani ben bu koşuda favoriyi yıkacağım zira mevcut şartlarda altılının bir para verme ihtimali yok gibi kafadan gelecek bu atla. O sebeple Barnaby Brook ilave edip 1-4 yazacağım. Son 8.5f ikinciliği c5 grupta güzel bir sonuçtu Barnaby Brook için bugün erken yürümesi halinde bitirebilir bir sürprizle.

2.ayak

Dün ilk bakışta çok at demiştim ama mevcut market verilerini incelediğimde çok ata gerek duymamaya başladım. Burada 1 numaralı Beepeecee koşu poly kumda olsa şanslı olabilirdi ama tapeta Wolves kumunda her ne kadar şans verilse de ben tutmuyorum. Geriye 3 at kalıyor American Patrol ki favori, Stamp Duty ve Candesta. Stamp Duty Stamp Duty aralıklarla koştuğu yarışlarında burada hep iyi sonuçlar aldı, American Patrol son yarışındaki birinciliğinde iyidi ama burada ilk oranlarda bu kadar favori çıkmasının yanlış olduğuna inanıyorum çok güvenilir değil. Candesta ise Souhwell kaba kumunda kazandıktan sonra buraya geliyor 74 gün de arası var. Kaba kumdan poly geçişleri çok sevmesem de kaba kumdan tapetaya geçişler de iyi sonuçlar alıyor bazı atlar. Bu bağlamda eklenebilir.

Ben Stamp Duty’i alternatif tek olarak görüyorum. Yukarıda yazdıklarım iddialı atlar sürprize gitmek isteyenler kapatabilir.

3.ayak

Sunshineandbubbles artık kazanma zamanı geldi de geçiyor bu atın. Son 2 yarışında ikinci oldu bunlardan sondan bir önceki yarışında bizim favorilerimizden My Fantesea arkasında burun farkıyla son aksiyonla kaybetmişti. Bugün yine back in trip denilen mesafeyi kısalttı. Son yarışı 12f olup son 100 de rakibine cevap verememiş ve 2.5 boy geride ikinci kalmıştı bugün tekrar 9.5f mesafesine geldi.

Bu ata ben güveniyorum ama yanına eklenmesi gereken atlar olabilir. Bunlardan Top Offer genellikle burada iyi koşular koşsa da ilk 2’ye girememiş ama bu yarışlar 12f mesafedeymiş burada 9.5 f yani bu koşunun mesafesinde tek yarışı var c5 grupta 3.lük. Bugün c6 grupta bu mesafede iyi bir yarış koşabilir.

Bunun dışında Optima Petamus birkaç yarış önce burada Sunshineandbubbles kazanırken çok az farkla 3. olmuş o koşuda. Bugün kilo olarak da çok hafif burada şanslı olabilir.

4.ayak

Mounth Tahan çok göze çarpan bir isim takip atım. Bugün bu atın son yarışında neden kaybettiğini anlatıp burada neden tek olması gerektiğinden bahsedeceğim. Bu at son 3 yarışını da bu mesafede bu hipodromda ve bu pistte koştu. 1 c3 kazandı 1 c2 kazandı son c2 yarıştan 2. ayrıldı. Koştuğu ve kazandığı iki yarışta 400 derecesiyle son yarışında 2.kalırken ki 400 derecesi şu eklediğim fotoğrafta net ortada.

Kazandığı iki yarışta neredeyse 26 civarı dönülen 400 derecesi son yarışında neredeyse 1 saniye hızlanıp 24.9-25 civarına gelmiş. Bugün koşuda bu tempoyu yapacak bir at yok rakibi olarak. 1 ve 2 numaralı atlar süratli atlar ancak araları var bu tempo onların işine gelmeyecektir. Godolphin’in atı favori ama market bir miktar reddetmeye başladı bu atın favoriliğini. 6 numara marketin güvendiği bir isim haline geldi. Bu şartlarda ben tek olarak Mount Tahan önerip yanına at yazmak isteyenlere 4 ve 5 numaralı atları önereceğim. Ama benim tekim Mount Tahan!

5.ayak

Güzel bir yarış keyifli geçecek. Black Sails bana göre çok net favori olmayı hak eden bir isim. Market de çok güveniyor üstünde Oisin Murphy var. İlk yarışında 174 gün ara sonrasında Kempton’daki ikinciliği çok güzel, burada 2 ve 3 numara diğerlerinden ayrılmış durumda ama kendi aralarında da 2 numara 3 numaradan ayrılmış durumda markete göre. Ben de 2 numarayı çok tutuyorum. Zaten bütçe olarak sıkıntımız yok çok rahat bir program bence 2 ve 3 ayrımsız yazılıp ufak hatalara pay verilmemeli. Plase ihtimali çok zor dursa da Swiss Belle de eklelenebilir.

6.ayak

Dün bahsetmiştim Pulsating çıkınca karıştı diye ben hala çok karışık bir ayak olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple de buranın mümkün mertebe kapatılması gerektiğine inanıyorum hiç uğraşmaya değmez market çok yanıltıcı olabilir şuan ancak yarışa 15-20 dk kala net bir fikri verecektir. 1200 metrede koşulacak yarış sürprize en açık yarış türlerinden biri c5 handikap ben risk almıyorum zaten yerim var çok at yazıyorum. Yeri olanlar benim gibi h çekebilir.


Şablon

1-4

8-5-2-1-9

2-5-8-3

3/Mount Tahan

2-3/6

7-11-10-1/2-5-6-8-9

12.8TL//43.2 TL

Altılı Ganyan 12.8 TL’lik şablon ile alt limit bütçeyle tutmuştur. 162 TL ikramiye vermiştir.


Evet dostlarım // işareti öncesini oynarsanız 12.8 TL tutarında favorileri yıktığınız ve geri kalanını gayet güzel doldurduğunuz bir altılı kuponunuz oluyor, tamamını oynarsanız 43.2 TL tutarın çok iddialı bir oyununuz oluyor. Yorumlarım bu şekilde herkese bol şanslar dilerim.

Twitter adresim http://www.twitter.com/SahadakiAdam

 

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*